wtorek, 25 czerwca 2013

Lubię słuchać jak pada deszcz...

Lubię. Po tych upałach deszcz jest oddechem. Lubię jak pada, lubię patrzeć na krople spływające po szybach, uderzające o parapet. Powietrze jest wtedy takie inne, rześkie, pyszne takie;) aż chce się oddychać. Niegdyś  na taką pogodę mówiliśmy z mężem "butelkowa pogoda". Siedzieliśmy sobie w fotelach przy winku, rozmawialiśmy, snuliśmy plany, wspomnienia. Czas umykał po cichu, nikt się nie spieszył. Wspominam te nasze nostalgiczne popołudnia i wieczory, kiedy słuchaliśmy ulubionej muzyki, wspominaliśmy, gadaliśmy, tematy się nie kończyły. Uwielbiałam te chwile takie spokojne, fajne, niespieszne. 

Teraz jest inaczej. Pokazuję synkowi krople na szybie, nasłuchuje zdziwiony odgłosów deszczu. Patrzymy przez zamknięte okno.-Deszczyk pada - mówi mama.
-pa...pa! odpowiada Junior.

Cieszę się, że jest coraz bardziej komunikatywny, rozumny. Potrafi się sam sobą zająć, potrafi się ładnie bawić. Niedługo - parę minut, może maksymalnie parenaście, ale jest to postęp. Ogląda zabawki, przekłada z rączki do rączki, im bardziej skomplikowana zabawka tym lepiej, im bardziej kolorowa, chociaż nie gardzi też prostotą, fajnie się mu upycha zakrętki od słoiczków w puste kartonowe opakowanie po chusteczkach jednorazowych;) Nie mogę się doczekać aż zacznie mówić. Kiedy będziemy mogli porozmawiać. Chociaż i tak z nim rozmawiam, opowiadam jak minął mi dzień, co mnie uradowało, co zasmuciło. On nic z tego nie rozumie, ale nie szkodzi;) Kocham patrzeć jak rośnie i zmienia się każdego dnia.

No i zagadka. Jak się urodził miał bardzo ciemne włoski. A teraz ma jasne;) Jak to możliwe?;)


4 komentarze:

 1. Dokładnie tak samo jest u nas z włoskami, ale dzieciom często włoski jaśnieją. Ja też lubię deszcz chociaż w domu zza szyby ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, prawda, Szymek też ma jaśniutkie włoski:)

   Usuń
 2. lubię ciepły letni deszcz ale burzy się zdecydowanie boje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja lubię burze, burze są romantyczne;) oczywiście oglądane zza okna.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...