czwartek, 17 marca 2016

Zazdroszczę...

"Europa nie jest wolna, wolność zaczyna się od mówienia prawdy. Dziś w Europie jest to zakazane. Kaganiec jest kagańcem, nawet jeżeli jest z jedwabiu. Nie wolno powiedzieć, że dziś do Europy nie przybywają uchodźcy, lecz zagraża jej wędrówka ludów. Nie wolno powiedzieć, że dziesięciomilionowe tłumy czekają w gotowości, żeby ruszyć w naszym kierunku. Nie wolno powiedzieć, że migracja przynosi do naszych krajów przestępstwo i terror. 
Nie wolno powiedzieć, że tłumy z innej cywilizacji są zagrożeniem dla naszego stylu życia, kultury, zwyczajów, tradycji chrześcijańskich. Nie wolno powiedzieć, że w Brukseli pracują dziś nad tym, by jak najszybciej sprowadzić i zasiedlić u nas obcych. Nie wolno powiedzieć, że celem zasiedlenia jest przemiana wzorów religijnych i kulturalnych Europy oraz przebudowa etnicznych podstaw, w celu usunięcia państw narodowych, które są ostatnimi barierami internacjonalizmu. Nie wolno powiedzieć, że Bruksela zabiera kawałki naszej narodowej suwerenności. 
– Nie pozwolimy, by inni mówili, kogo mamy wpuścić do naszego domu i do naszej ojczyzny – zaznaczył. Jego zdaniem aby powstrzymać wędrówkę ludów, należy przede wszystkim zastopować Brukselę. – Nadszedł czas, byśmy uderzyli na alarm i zbierali sojuszników – oświadczył. – Apelujemy o jedność do wszystkich obywateli Węgier bez względu na przynależność partyjną oraz do wszystkich narodów europejskich.
Europa to chrześcijaństwo, wspólne życie wolnych i niezależnych narodów, równouprawnienie kobiet i mężczyzn, uczciwy wyścig, solidarność, honor, pokora, sprawiedliwość i miłosierdzie. Wojownicy praw człowieka czują potrzebę, aby nas pouczać i oskarżać. Ponoć jesteśmy wykluczający i wrodzy. Prawda jest taka, że nasza historia, to historia przyjmowania i łączenia kultur. – zakończył premier Węgier."
To fragmenty przemówienia Viktora Orbana z okazji święta narodowego Węgier. 
Zazdroszczę Węgrom takiego premiera. 
Gdybyśmy my mieli takiego premiera spałabym spokojniej. 
*tekst pochodzi ze strony www.ndie.pl

20 komentarzy:

 1. Też bym takiego chciała... Ale i tak od paru miesięcy sytuację mamy lepszą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, chociaż rozczarowała mnie bardzo wypowiedz premier Szydło o tym,ze w tym roku trafi do nas 400"uchodźców" .mam nadzieję, ze będą to chrześcijanie i ze będzie to wszystko bardzo dokładnie sprawdzone.

   Usuń
 2. Cieszę się, że ktoś poruszył ten temat

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temat jest bardzo ważny,i pomijany na blogach rodzicielskich. A szkoda,bo rozchodzi się tu o bezpieczeństwo naszych dzieci i przyszłość naszych wnuków.

   Usuń
 3. Poprawność polityczna może doprowadzić czasem do zagrożenia lub wypaczenia. Tolerancja owszem ale trzeba żyć w szacunku do własnej kultury a gość zawsze powinien ja szanować

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tolerancja to takie niebezpieczne słowo, bo teraz w dobrym tonie jest tolerować wszystko i wszelkie inności. Tolerancja jest ostatnia cnota upadających cywilizacji,jak to mówił Arystoteles.

   Usuń
 4. w końcu jakiś niecodzienny post :) ciesze sie ze ktos poruszył ten temat :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas tylko się kłócą i zwalają winę jeden na drugiego. Boją się prawdy i nawet nie mówiąc tego ludziom,cały czas jakieś afry i pieniądze...! Może kiedyś będzie inaczej , oby nasze dzieci żyły w spokojnym i bezpiecznym kraju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jaka będzie przyszłość zależy od tego co jest tu i teraz bo czasy niepewne i niebezpieczne. A rok 2016 może być krytyczny, do tej pory jeśli chodzi o imigrantów to już przychodzi ich dziesięć razy więcej proporcjonalnie niż w 2015 . I gdzie się oni podzieją?

   Usuń
 6. Moje zdanie na temat uchodźców już znasz, nadal niewiele się zmieniło i moje odczucia są mieszane - ale to prawda, że brakuje nam polityków z krwi i kości oraz debaty politycznej wysokich lotów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przydałby się nam taki premier, co by twarda ręka zrobił porządek a i przy okazji wzmocnił granice by żaden niepożadany "gość" jej nie przekroczył.

   Usuń
 7. Czasami mam po prostu dość tej całej poprawności politycznej, zwłaszcza, gdy nie można nazwać rzeczy po imieniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam dość,np głośna ostatnio sprawa Pudzianowskiego, kiedy hejtstop oskarżyła go o tzw mowę nienawiści i miał problemy z prokuratura. Mam poczucie,że na chrześcijaństwo i białych można pluć,ale gdy się coś powie na islam i kolorowych to uuuuuu jak brzydko i niepoprawnie, uuuu nie wolno.

   Usuń
 8. Wiesz, do niedawna moje zdanie dotyczące imigrantów było tak same jak Twoje i premiera Węgier. Po wysłuchaniu Ks. Kaczkowskiego (https://www.youtube.com/watch?v=ufeBT-LUiT8) zaczełam się mocno zastanawiać nad tym wszystkim. Polecam posłuchać. Ciekawa jestem Twojej opoini

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam opinie tego księdza na temat imigrantów. Nie mogę się z nim zgodzić, pójdę dalej-ten ksiądz porównując święta Rodzinę do imigrantów urazil moje uczucia religijne!

   Niech ksiądz Kaczkowski przejedzie się i na własne oczy zobaczy co się dzieje w krajach gdzie jest ich dużo.

   Usuń
 9. Megi kilka dni temu napisałam Ci e-mail. Nie mogę się z Tobą skontaktować

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, dostałam wiadomość, dziś dopiero odczytalam, odpisze Ci wieczorem, pozdrawiam cieplutko: )

   Usuń
 10. Ja się boję tego i mimo,że mieszkam na wsi. Już obok nas wprowadzili się jacyś Ukraińcy pracujący dla lokalnej firmy. U nas bezrobocie największe w całej Polsce a ściągają Ukraińców bo taniej pracują. Sami faceci i wiadomo, że niedługo przenikną do społeczeństwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przesadzaj,Polaków pracujących po za krajem, też powinni deportować, bo przenikną do społeczeństwa kraju, w którym pracują, chore, Magda

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...