piątek, 1 kwietnia 2016

500+

Dziś rano mąż złożył wniosek przez Internet.

Czekamy na rozpatrzenie.

Cieszę się bardzo: ) te 5 stówek to fajne pieniążki, mamy w planie je odkładać na z myślą o córci. Bo to przecież na nią dostaniemy te pieniądze od państwa. W końcu państwo coś robi dla nas obywateli! :) taka prawdziwa, realna, namacalna  pomoc:)

Źródło

15 komentarzy:

 1. Hehe i nagle okazuje się, że można pomóc rodzinom, a nie tylko rzucać kolejne kłody pod nogi... Jak to robiło PO przez ostatnie lata...
  Nam te pieniążki też pomogą i jestem za nie wdzięczna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wam też się bardzo przydadzą, to naprawdę konkretna pomoc! Cieszę się, ze tyle rodzin skorzysta, w końcu państwo zrobi coś dla obywateli i w realny sposób wesprze rodziny.

   Usuń
 2. Moim zdaniem 500+ to świetna inicjatywa! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też myślę, że to fajna sprawa:)

   Usuń
 3. Ja podchodze do tego troszke sceptycznie patrzac na to co sie dzieje w Polsce z boku. Ciekawe jak dlugo panstwo bedzie na to stac,bo 20 mld zl rocznie trzeba skads wziac,co nie oznacza,ze ogromnie sie ciesze,ze wreszcie Polska dba o rodziny I przyszlosc rosnacych w niej dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczymy ile program potrwa,mówią,ze przyszły rok jest zabezpieczony. Fajnie.ze w końcu coś robią dla rodzin, dla nas te 500zł to fajne pieniądze. Mam nadzieję, że ten projekt to dopiero początek prawdziwej polityki prorodzinnej państwa, by w końcu zadbali o Polaków i stworzyło takie warunki, by rodzilo sie więcej dzieci w polskich rodzinach.

   Usuń
 4. My też skorzystamy ale ciekawa jestem, z której strony dostaniemy po kieszeni by w budżecie były środki na wypłaty i czy ostatecznie bilans wyjdzie na zero.
  Szkoda też, że program nie obejmie części osób, które świadomie (ze względów ekonomicznych) zdecydowały się na jedno dziecko i finansowo im się "nie przelewa" a dostaną ci, którzy mają więcej dzieci i pokaźne dochody.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak pisałam,szkoda ze nie ma kryterium dochodów. Trochę bez sensu,ze dostaną te pieniądze ludzie bardzo zamożni, dla których 500zł niewiele znaczy w domowym budżecie.

   Usuń
 5. Jakiś czas temu pisałem o tym blogu. Pamiętam, że większość osób komentujących mój post, wypowiadała się negatywnie o tym programie.
  Ja nie mam dzieci i nie głosuję na PiS, ale uważam, że ten program to krok w dobrym kierunku.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Państwo nie daje rodzinom nic-źle, daje-też źle. Typowy polski syndrom. Wieczne narzekanie i malkontentcwo. Ja się z programu cieszę.

   A najczęściej krytykują go ci,co mają jedno dziecko,bo wtedy nic nie dostaną: )
   A program ma w założeniu pomoc potrzebującym. Uważam jednak, że tak jak w przypadku becikowego powinno być kryterium dochodów.

   Usuń
  2. Mam podobne zdanie jak Ty o programie 500 plus i kryterium dochodowym.
   500 zł na dziecko to akurat lewicowe podejście, ale się zgadzamy;)
   Nie rozumiem takich narzekaczy. Ja nie mam dzieci, a cieszę się z 500 plus. Tak samo fajnie, jeśli podniosą płacę minimalną za godzinę, chociaż mnie to nie dotyczy.

   Usuń
 6. a ja jestem zdecydowanie przeciwna takiemu rozdawnictwu, które w dłuższej perspektywie nikomu ani niczemu nie służy. Potrzeba silnej gospodarki, która zapewni ludziom pracę i zarobki, dzięki którym żadne 500 zł 'na dziecko' nie będzie nikomu potrzebne. Swoją drogą dla mnie te 5 stów, choć nie jesteśmy bogaci, to kwota, która niczego nie zmienia - nawet na żłobek nie starczy.
  poza tym Polski na to zwyczajnie nie stać, a że pieniądze nie biorę się z kosmosu, to nie kto inny, tylko Polacy koszty tego cudacznego pomysłu poniosą. I - obym tu była złym prorokiem- jeszcze gorzko zapłaczą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że nie będzie tak zle. Też przywykliśmy do tego,ze państwo nas okrada,dlatego ciężko zrozumieć, ze państwo może też coś dać. Ja się bardzo cieszę.

   U nas akurat kwota 500 zł w budżecie coś zmieni. I bez tego przezyjemy, ale z tym będzie zawsze łatwiej. Jeśli Tobie 500 zł nie robi różnicy, to jednak musisz być zamożna.

   Usuń
 7. Super !!! My też powoli zbieramy się do złożenia wniosku. I bardzo dobrze, że dostaniemy pomoc !!! Uważam, że po tylu latach zabierania nam pieniędzy poprzez podatki i podwyżki coś nam się należy. I wiem, że naszego państwa na to nie stać na takie bonusy ale przyznam szczerze, że przestało mnie to interesować. A 500 zł jak dla mnie to sporo. Mam opłacone przedszkole dla córki i jeszcze zostanie na pampersy dla synka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, przedszkole zapłacone i jeszcze na coś starczy i o to właśnie chodzi! Ja też się cieszę i mam nadzieję, że ten projekt będzie trwał nie tylko dwa lata.lecz przynajmniej cztery: )

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...