sobota, 14 maja 2016

8 miesięcy Niuni.

Ten miesiąc przyniósł pewien ważny przełom. Niunia siedzi! Siada sama z podporu bokiem. I zaczęła raczkować: ) Bloga zaczęłam pisać w 2013 kiedy synuś miał właśnie 8 miesiecy. Teraz 8 skończyła moja córcia: )


Co potrafi:
*od poniedziałku raczkuje! Udało mi się zobaczyć pierwsze udane próby! :)))
*siada samodzielnie z podporu bokiem. Nie przyspieszalismy jej,nie podpieralismy poduszkami, usiadła jak była gotowa i tak będzie ze wszystkim, ze staniem, chodzeniem. Będzie gotowa to uczyni następny krok. Bez poganiania: )
*przemieszcza się sprawnie po mieszkaniu- czołga się jak żołnierz w okopach: ) i raczkuje pół na pół. 
*pełne obroty
*na czworakach podkurcza nóżki pod pupkę i sprężynuje: )
*trzymana pod paszki sprężynuje na nóżkach. 
*gaworzy- mama, baba, dada
*interesuje się wszystkim co nie jest zabawką. Zabawkami szybko się nudzi, i siedząc w bujaczku wyrzuca je z hukiem na podłogę. 

Rozwój emocjonalny
Nieufna wobec dawno nie widzianych osób. Obserwuje je z ogromną powagą, można paść: )))) nie jest placzliwa, ma raczej pogodny charakter, odporna na hałasy:) niezależna, kapryśna. Niezadowolenie ogłasza wszem i wobec, nie ma zmiłuj: ) lubi obserwować brata. Często się śmieje w głos jak starszak dokazuje: )

Waga- 9500
Ząbki- nadal 0
Pieluszki- 4
Rozmiar ubranek 80

Co je: 
Podstawą jest mleko mamy. Do tego raz dziennie połowę deserku i połowę obiadku: ) mleko mamy na żądanie, wypada co dwie godziny.

Sen:
Ten miesiac pod znakiem masakry. W nocy pobudka co dwie godziny, czasem co godzinę. W dzień też lipa, śpi dwa razy: do południa i o 14.00. O 14.00 zasypia na dłużej, ale budzi się po pół godzinie i żąda by ją wziąć do dużego łóżka. W dużym łóżku przy moim boku śpi do 16.00. Mój błąd, wiem. Ale za trochę odpoczynku drogo płacę. 

Rośnie nam nasza kruszynka: )
Niesamowite jak różna jest od synka w jej wieku.
Ale co mnie denerwuje, to to,ze podczas karmienia bardzo często mnie ugniata, podszczypuje, tarmosi i drapie) ! Młody sobie spokojnie leżał, rączka na cycusiu, a ona odstawia jakieś tańce nietoperza: ) 

Ma charakterek, typowa kobietka: )))

7 komentarzy:

 1. Tańce nietoperza- fajne określenie :) Ale u nas z Lilą było to samo i momentami nie było mi do śmiechu. Fajnie się rozwija Szkrab.
  Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 2. Tanieć z ośmiornicą! haha! Ale to taki wiek, że chciałoby się i przy cycu i porozglądać i jeszcze wspinać się po mamie.
  A do tego jeszcze jest śliczna! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna mala panienka! :)

  O, to chyba domena kobiet! Moja Bi tez przy karmieniu wyszczypala i wydrapala mi zawsze caly dekold! Za to mlody, kiedy juz byl starszy, uczepiony cycka potrafil wstac i ssac do gory nogami! Male cudaki! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie się rozwija .. niech się chowa tak dalej.
  Buziaki dziewczyny

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajnie się rozwija .. niech się chowa tak dalej.
  Buziaki dziewczyny

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj teraz widzę ile mój mały ma jeszcze do nadrobienia,dopiero co głowę zaczął sztywno trzymać.Twoja córcia już tyle umie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Hehe! Tańce nietoperza!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...