poniedziałek, 28 listopada 2016

13 i 14 miesięcy Niuni.

14 miesiąc przyniósł nam ogromny przełom.  Mała chodzi! Zaczęła dokładnie 9 listopada mając 14 miesiecy i tydzień. Synus chodzil jak miał 13 miesięcy i tydzień, zatem wyprzedził ją o miesiąc mimo, że ona o miesiąc szybciej zaczęła wstawać i siadać. Dzieci są zagadką! ;))

Obecnie 
Mała jest niesamowicie pogodna. Odważna. 
Wspina się wszędzie. Wchodzi na sofy i na fotele. Wchodzi na stoły. Nie zawsze jest to bezpieczne. Najczęściej nie pozwalam,  na co jest ogromnie zła. 

Waga 12 kg
Ząbki - 5 :  trzy na gorze i dwa na dole.
Pieluszki 4+, na noc 5
Ubranka różnie. 86/92

Noce.
Od dwóch miesięcy koszmar. 3 pobudki to minimum. Najczęściej budzi się po kilka razy,pierwsza pobudke zalicza o 23.00, później ok 1.00, 3.00 a od 4.30 juz co okolo godzinkę.  Masakra!!! Dodam że chodzę do pracy wiec często jestem jak zombie. P

W dzień śpi raz ok 13.45 od półtora do ponad dwóch godzin. Jak kładę się z nią to przy moim boku śpi i dwie i pół; )

Jest karmiona piersią, nie zna i nie pije mleka sztucznego. Na moja nieobecność w pracy odciągam jej mleczko i pije 160 ml, a jak jestem w domu to już na żądanie. Wychodzi co dwie godziny. Je sloiczki obiadki i deserki. Z owoców jabłka,  banany, pomarańcze. W zasadzie mała chce jesc wszystko i jest ciekawa wszystkiego. Z picia pije tylko mleczko mamy. Jest tak łakoma, że jak synus je to ona musi dostać tez trochę jego jedzenia i nie ma zmiłuj; -)

Charakterek... wesoła, energiczna słodka;) taka mala smieszka; -)

No i jest muzykalna. Tańczy!  Na dźwięk muzyki słodko podryguje. Do tego robi papa,  pokazuje że czegoś nie ma, rozumie proste rzeczy pokazuje oczka i noski pluszakow. Przynosi laleczki. Tuli misie .jest czuła i słodka. Inna od synka,  np on nie tańczył; ) Mała jest za to wysokopienna wchodzi wszędzie i trzeba bardzo uważać by nie spadła. Naśladuje,  "czesze " się i "ubiera ".

Jest taka duża,  juz któryś raz podcinalam jej grzywkę by nie wchodziła do oczu. Mam też dla niej pierwsze leciutkie spineczki choć trochę strach by nie zjadła zatem tylko na okazje; )

Cudna ta moja mała kobietka i z każdym miesiącem piękniejsza; )

12 komentarzy:

 1. Ależ ona ładna. Mała księżniczka ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. piękności :D zdolna córcia :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka ona już duża! I jaka śliczna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słodka. Normalnie do schrupania

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowna! :* Wszystkie dzieci sa slodkie, ale malo kiedy sa naprawde sliczne! Twoja corcia JEST! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. och i ach! mamy córy w tym samym momencie:) moja 6 skonczy 14 miesięcy. Tylko moja nie chodzi jeszcze i nie pokaże oczka czy uszka.. ale za to jak powiem "Kornelka pokaż jak mamę boli głowa" to ta łapie się z głowę i nią kręci:) boskie to jest. papa pokaże jak gości nie ma bo to wstydzioch. pokazuje jeszcze jaka będzie duża i tak samo przytula się do wszystkiego co miękkie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Współczuję CI tych nocek i podziwiam za wytrwałość ze ściąganiem mleka. Sama się także zastanawiam do kiedy karmić córkę piersią. DO roku myślę przetrwam, a potem zobaczę:) Cóeczka jest śliczniutka i widać, że bardzo wesoła:)
  Serdecznie pozdrwiam i życzę zdrowia:))))

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...